RN70D24R9FBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
24.9 Ohms ±1% 0.75W, 3/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film
RN70D24R9FBSL
DigiKey Part Number
RN70D24R9FBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN70D24R9FBSL
Description
RES 24.9 OHM 3/4W 1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN70D24R9FBSL Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)