RN60C52R3FBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
52.3 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film
RN60C52R3FBSL
DigiKey Part Number
RN60C52R3FBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN60C52R3FBSL
Description
RES 52.3 OHM 1/4W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN60C52R3FBSL Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)