RN55C9422CBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
94.2 kOhms ±0.25% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film
RN55C9422CBSL
DigiKey Part Number
RN55C9422CBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN55C9422CBSL
Description
RES 94.2K OHM 1/8W .25% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN55C9422CBSL Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)