RN55C64R9FRSL is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
64.9 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film
RN55C64R9FRSL
DigiKey Part Number
RN55C64R9FRSL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN55C64R9FRSL
Description
RES 64.9 OHM 1/8W 1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN55C64R9FRSL Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)