RLR32C3902GPRE6 is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
39 kOhms ±2% 1W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RLR32C3902GPRE6
DigiKey Part Number
RLR32C3902GPRE6-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLR32C3902GPRE6
Description
RES 39K OHM 2% 1W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RLR32C3902GPRE6 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate
P (0.1%)