RLR32C3010FMRE7 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 541-RLR32C3010FMRE7TR-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RLR32C3010FMRE7 |
Description | RES 301 OHM 1% 1W AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 31 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 301 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film |
Datasheet | Datasheet |
Category | Features Military, Moisture Resistant, Weldable |
Mfr | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Series | Operating Temperature -65°C ~ 150°C |
Packaging Tape & Reel (TR) | Package / Case |
Part Status Active | Supplier Device Package Axial |
Resistance | Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm) |
Tolerance | Number of Terminations 2 |
Power (Watts) | Failure Rate M (1%) |