RLR07C4220GSBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale
In Stock: 500
In Stock: 0
422 Ohms ±2% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RLR07C4220GSBSL
DigiKey Part Number
541-RLR07C4220GSBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLR07C4220GSBSL
Description
RES 422 OHM 2% 1/4W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Failure Rate
S (0.001%)