RL20S620GBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
62 Ohms ±2% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film
RL20S620GBSL
DigiKey Part Number
RL20S620GBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RL20S620GBSL
Description
RES 62 OHM 1/2W 2% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
41 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RL20S620GBSL Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)