RL20S334GRE6 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
330 kOhms ±2% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film
RL20S334GRE6
DigiKey Part Number
RL20S334GRE6-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RL20S334GRE6
Description
RES 330K OHM 1/2W 2% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RL20S334GRE6 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)