RL07S621JBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
620 Ohms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film
RL07S621JBSL
DigiKey Part Number
RL07S621JBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RL07S621JBSL
Description
RES 620 OHM 1/4W 5% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RL07S621JBSL Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)