RL07S271GBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale
In Stock: 100
In Stock: 0
270 Ohms ±2% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film
RL07S271GBSL
DigiKey Part Number
RL07S271GBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RL07S271GBSL
Description
RES 270 OHM 1/4W 2% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RL07S271GBSL Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)