RL07S223JRSL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 12
Datasheet
Upgrade
Parametric Equivalent
22 kOhms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film
RL07S223JRSL
DigiKey Part Number
RL07S223JRSL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RL07S223JRSL
Description
RES 22K OHM 1/4W 5% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RL07S223JRSL Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)