RL07S223GRE5
DigiKey Part Number
541-RL07S223GRE5TR-ND - Tape & Reel (TR)
541-RL07S223GRE5CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RL07S223GRE5
Description
CMF-07 22K 2% T-00 RL07S223G RE5
Detailed Description
22 kOhms ±2% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film
Category
Composition
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)