RCS040233R2FKED | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RCS040233R2FKED |
Description | RES 33.2 OHM 1% 1/3W 0402 |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 33.2 Ohms ±1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RCS040233R2FKED Models |
Category | Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
Mfr | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0402 (1005 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm) |