IDCS5020ER221M is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 600
220 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 450 mA 800mOhm Max Nonstandard
IDCS5020ER221M
DigiKey Part Number
IDCS5020ER221M-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDCS5020ER221M
Description
FIXED IND 220UH 450MA 800 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IDCS5020ER221M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
500mA
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
800mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.510" L x 0.370" W (12.95mm x 9.40mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)