ERL62330R00FKBF1
DigiKey Part Number
541-ERL62330R00FKBF1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERL62330R00FKBF1
Description
RES 330 OHM 1% 2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
94 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 Ohms ±1% 2W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
Category
Composition
Mfr
Features
Moisture Resistant
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.230" Dia x 0.562" L (5.84mm x 14.27mm)