CW0102K250JB12 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
2.25 kOhms ±5% 13W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
CW0102K250JB12
DigiKey Part Number
CW0102K250JB12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW0102K250JB12
Description
RES 2.25K OHM 13W 5% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
CW0102K250JB12 Models
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)