Image for CRCW251237R4DKEGP is not available
CRCW251237R4DKEGP
DigiKey Part Number
CRCW251237R4DKEGP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW251237R4DKEGP
Description
RES SMD 37.4 OHM 0.5% 1W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
37.4 Ohms ±0.5% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
CRCW251237R4DKEGP Models
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Size / Dimension
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)