CRCW2010909RFSTF
DigiKey Part Number
CRCW2010909RFSTF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW2010909RFSTF
Description
RES SMD 909 OHM 1% 3/4W 2010
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
909 Ohms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CRCW2010909RFSTF Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Series
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
Part Status
Active
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)