CRCW120630K0FHTAP is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
30 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW120630K0FHTAP
DigiKey Part Number
CRCW120630K0FHTAP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW120630K0FHTAP
Description
RES SMD 30K OHM 1% 1/4W 1206
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CRCW120630K0FHTAP Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)