CRCW12061M30FKTC is available for purchase but is not normally stocked.
Panasonic Industry
1.3 MOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW12061M30FKTC
DigiKey Part Number
CRCW12061M30FKTC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW12061M30FKTC
Description
RES SMD 1.3M OHM 1% 1/4W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW12061M30FKTC Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)