CRCW120614R7FKTC is available for purchase but is not normally stocked.
Direct
Stackpole Electronics Inc
TE Connectivity Passive Product
14.7 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW120614R7FKTC
DigiKey Part Number
CRCW120614R7FKTC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW120614R7FKTC
Description
RES SMD 14.7 OHM 1% 1/4W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW120614R7FKTC Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)