CRCW08054K99DHEAP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 7.378
Datasheet
4.99 kOhms ±0.5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW08054K99DHEAP
DigiKey Part Number
541-4.99KAZTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW08054K99DHEAP
Description
RES SMD 4.99K OHM 0.5% 1/8W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW08054K99DHEAP Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)