CRCW08053K30FHEAP is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 114.314
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 7.321
Datasheet
3.3 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW08053K30FHEAP
DigiKey Part Number
541-CRCW08053K30FHEAPTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-CRCW08053K30FHEAPCT-ND - Cut Tape (CT)
541-CRCW08053K30FHEAPDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW08053K30FHEAP
Description
RES SMD 3.3K OHM 1% 1/8W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW08053K30FHEAP Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)