CRCW080520K0CHEAP is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 5.591
Datasheet
20 kOhms ±0.25% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW080520K0CHEAP
DigiKey Part Number
CRCW080520K0CHEAP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW080520K0CHEAP
Description
RES SMD 20K OHM 0.25% 1/8W 0805
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CRCW080520K0CHEAP Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)