CRCW020182R0FNEDAT
DigiKey Part Number
541-CRCW020182R0FNEDATTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-CRCW020182R0FNEDATCT-ND - Cut Tape (CT)
541-CRCW020182R0FNEDATDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW020182R0FNEDAT
Description
CRCW0201-AT 200 82R 1% ET7 E3
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
82 Ohms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)