CRCW0201787RFNED
DigiKey Part Number
541-CRCW0201787RFNEDTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-CRCW0201787RFNEDCT-ND - Cut Tape (CT)
541-CRCW0201787RFNEDDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW0201787RFNED
Description
RES SMD 787 OHM 1% 1/20W 0201
Detailed Description
787 Ohms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film
EDA/CAD Models
CRCW0201787RFNED Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)