CRCW020173K2FNED is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 51
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Panasonic Industry
73.2 kOhms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film
CRCW020173K2FNED
DigiKey Part Number
541-CRCW020173K2FNEDTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-CRCW020173K2FNEDCT-ND - Cut Tape (CT)
541-CRCW020173K2FNEDDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW020173K2FNED
Description
RES SMD 73.2K OHM 1% 1/20W 0201
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW020173K2FNED Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)