CRCW020139R2FNEDAT
DigiKey Part Number
541-CRCW020139R2FNEDATTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-CRCW020139R2FNEDATCT-ND - Cut Tape (CT)
541-CRCW020139R2FNEDATDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW020139R2FNEDAT
Description
CRCW0201-AT 200 39R2 1% ET7 E3
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
39.2 Ohms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Active
Ratings
AEC-Q200
Resistance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)