CRCW0201147KFKED is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 51.233
Datasheet
147 kOhms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film
CRCW0201147KFKED
DigiKey Part Number
CRCW0201147KFKED-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW0201147KFKED
Description
RES SMD 147K OHM 1% 1/20W 0201
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CRCW0201147KFKED Models
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)