CRCW01004K70JREL
DigiKey Part Number
541-4258-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-4258-1-ND - Cut Tape (CT)
541-4258-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW01004K70JREL
Description
RES 4.7K OHM 5% 1/32W 01005
Detailed Description
4.7 kOhms ±5% 0.03W, 1/32W Chip Resistor 01005 (0402 Metric) Thick Film
EDA/CAD Models
CRCW01004K70JREL Models
Category
Temperature Coefficient
±250ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.006" (0.15mm)