CPF112K100FEB14
DigiKey Part Number
541-CPF112K100FEB14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPF112K100FEB14
Description
CPF-1 12.1K 1% T-9 B14
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12.1 kOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Metal Film
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Series
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 230°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)