CMF6568K100FEEK is out of stock and backorders are currently unavailable.
Datasheet
68.1 kOhms ±1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF6568K100FEEK
DigiKey Part Number
CMF6568K100FEEK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF6568K100FEEK
Description
RES 68.1K OHM 1.5W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CMF6568K100FEEK Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)