CMF652M5000FHEA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Parametric Equivalent
2.5 MOhms ±1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF652M5000FHEA
DigiKey Part Number
CMF652M5000FHEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF652M5000FHEA
Description
RES 2.5M OHM 1.5W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF652M5000FHEA Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Active
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)