CMF65249K00BEEA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Parametric Equivalent
249 kOhms ±0.1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF65249K00BEEA
DigiKey Part Number
CMF65249K00BEEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF65249K00BEEA
Description
RES 249K OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF65249K00BEEA Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Active
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)