CMF603K3000DER6 is Obsolete and no longer manufactured.
Datasheet
3.3 kOhms ±0.5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF603K3000DER6
DigiKey Part Number
CMF603K3000DER6-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF603K3000DER6
Description
RES 3.3K OHM 1W 0.5% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF603K3000DER6 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)