CMF60320K00BEEK is out of stock and backorders are currently unavailable.
Datasheet
320 kOhms ±0.1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF60320K00BEEK
DigiKey Part Number
CMF60320K00BEEK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF60320K00BEEK
Description
RES 320K OHM 1W .1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CMF60320K00BEEK Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)