CMF5593R100DHR6 is Obsolete and no longer manufactured.
Datasheet
93.1 Ohms ±0.5% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF5593R100DHR6
DigiKey Part Number
CMF5593R100DHR6-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF5593R100DHR6
Description
RES 93.1 OHM 1/2W .5% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CMF5593R100DHR6 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)