CMF50732R00FKBF is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 2.190
Datasheet
732 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF50732R00FKBF
DigiKey Part Number
CMF50732R00FKBF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF50732R00FKBF
Description
RES 732 OHM 1/4W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CMF50732R00FKBF Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)