CMF504M6400FLEK
DigiKey Part Number
CMF504M6400FLEK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF504M6400FLEK
Description
RES 4.64M OHM 1/4W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
4.64 MOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
CMF504M6400FLEK Models
Temperature Coefficient
±150ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)