CMF501K5000FHEA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Similar
Stackpole Electronics Inc
Similar
Stackpole Electronics Inc
1.5 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF501K5000FHEA
DigiKey Part Number
CMF501K5000FHEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF501K5000FHEA
Description
RES 1.5K OHM 1/4W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF501K5000FHEA Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Active
Size / Dimension
0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)