CMF0733R000GKBF
DigiKey Part Number
CMF0733R000GKBF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF0733R000GKBF
Description
RES 33 OHM 1/2W 2% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
33 Ohms ±2% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CMF0733R000GKBF Models
Category
Features
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Obsolete
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)