NTCALUG02A502G
DigiKey Part Number
BC2740-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NTCALUG02A502G
Description
THERM NTC 5KOHM 3984K RING LUG
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
NTC Thermistor 5k Ring Lug
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NTCALUG02A502G Models
Category
B25/85
3984K
Manufacturer
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Power - Max
100 mW
Packaging
Bulk
Length - Lead Wire
1.77" (45.00mm)
Part Status
Active
Mounting Type
Free Hanging
Resistance in Ohms @ 25°C
5k
Grade
Automotive
Resistance Tolerance
±2%
Qualification
AEC-Q200
B Value Tolerance
±0.5%