X3C70F1-20S
DigiKey Part Number
1173-X3C70F1-20STR-ND - Tape & Reel (TR)
1173-X3C70F1-20SCT-ND - Cut Tape (CT)
1173-X3C70F1-20SDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
X3C70F1-20S
Description
IC DIR COUPLR 5.5-8.5GHZ 20DB
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Directional Coupler General Purpose 5.5GHz ~ 8.5GHz 20 ± 1.5dB 20W 4-SMD, No Lead
Category
Coupling Factor
20 ± 1.5dB
Manufacturer
TTM Technologies, Inc.
Applications
General Purpose
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Insertion Loss
0.25dB
Part Status
Active
Power - Max
20W
Coupler Type
Standard
Return Loss
30dB
Frequency
5.5GHz ~ 8.5GHz