BD2040J50100AHF
DigiKey Part Number
1173-BD2040J50100AHFTR-ND - Tape & Reel (TR)
1173-BD2040J50100AHFCT-ND - Cut Tape (CT)
1173-BD2040J50100AHFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BD2040J50100AHF
Description
BALUN 2GHZ-4GHZ 50/100 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Balun 2GHz ~ 4GHz 50 / 100Ohm 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BD2040J50100AHF Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Phase Difference
10°
Manufacturer
TTM Technologies, Inc.
Insertion Loss (Max)
1.1dB
Series
Return Loss (Min)
14dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Range
2GHz ~ 4GHz
Base Product Number
Impedance - Unbalanced/Balanced
50 / 100Ohm