ULW3-27RJA1
DigiKey Part Number
985-ULW3-27RJA1CT-ND - Cut Tape (CT)
985-ULW3-27RJA1TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ULW3-27RJA1
Description
RES 27 OHM 3W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
27 Ohms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Fusible, Pulse Withstanding, Safety Wirewound
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ULW3-27RJA1 Models
Category
Features
Flame Retardant Coating, Fusible, Pulse Withstanding, Safety
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.228" Dia x 0.571" L (5.80mm x 14.50mm)