THN 20-7225WIR
DigiKey Part Number
1951-THN20-7225WIR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
THN 20-7225WIR
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 2 Output 24V -24V 417mA, 417mA 36V - 160V Input
EDA/CAD Models
THN 20-7225WIR Models
Category
Power (Watts)
20 W
Mfr
Voltage - Isolation
3 kV
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency
91%
Number of Outputs
2
Voltage - Input (Min)
36V
Voltage - Input (Max)
160V
Size / Dimension
1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm)
CB, cURus
Voltage - Output 2
-24V
Current - Output (Max)
417mA, 417mA