XCL101A451ER-G
DigiKey Part Number
893-XCL101A451ER-GTR-ND - Tape & Reel (TR)
893-XCL101A451ER-GCT-ND - Cut Tape (CT)
893-XCL101A451ER-GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XCL101A451ER-G
Description
DC DC CONVERTER 4.5V 0.3W
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 4.5V 100mA 0.9V - 5.5V Input
Category
Voltage - Output 1
Mfr
Current - Output (Max)
100mA
Series
Applications
ITE (Commercial)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Non-Isolated PoL Module
Size / Dimension
0.10" L x 0.08" W x 0.04" H (2.5mm x 2.0mm x 1.0mm)
Number of Outputs
1
Supplier Device Package
CL-2025-02
Voltage - Input (Min)
0.9V
Base Product Number
Voltage - Input (Max)
5.5V