XC9145B33C0R-G | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | XC9145B33C0R-G |
Description | IC REG BOOST 3.3V 800MA 6WLP |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Boost Switching Regulator IC Positive Fixed 3.3V 1 Output 800mA 6-XFBGA, WLBGA |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Input (Max) 5.5V |
Mfr | Voltage - Output (Min/Fixed) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Output |
Part Status Active | Frequency - Switching 1.2MHz |
Function Step-Up | Synchronous Rectifier Yes |
Output Configuration Positive | Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA) |
Topology | Mounting Type Surface Mount |
Output Type | Package / Case |
Number of Outputs 1 | Supplier Device Package 6-WLP-05 (1.08x1.28) |
Voltage - Input (Min) 0.65V | Base Product Number |