LED25W-72-C0350 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Thomas Research Products
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Thomas Research Products
In Stock: 0
Datasheet
MEAN WELL USA Inc.
MEAN WELL USA Inc.
In Stock: 111
350mA 36 ~ 72V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
LED25W-72-C0350
DigiKey Part Number
1121-1052-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LED25W-72-C0350
Description
LED DRIVER CC AC/DC 24-72V 350MA
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
LED25W-72-C0350 Models
Category
Current - Output (Max)
350mA
Manufacturer
Power (Watts)
25 W
Ratings
IP66
Efficiency
86%
Size / Dimension
3.15" L x 3.07" W x 0.99" H (80.0mm x 78.0mm x 25.2mm)
Voltage - Input (Min)
100VAC
Voltage - Input (Max)
277VAC
Base Product Number
Voltage - Output
36 ~ 72V